Kerkbode

Kopiereg © Kerkbode 2023

Brief: Kerk in meer lande

Hierdie is 'n lesersbrief.
Die opinies van briefskrywers weerspieël nie noodwendig die standpunte of oortuigings van die Kerkbode-redaksie of die NG Kerk nie.


Neels Jackson van Centurion skryf: Ek sien meermale dat daar van die NG Kerk gepraat en geskryf word as ’n kerk wat in Suid-Afrika en Namibië gesetel is. Dit gaan natuurlik wyer as dit. As deel van die Oostelike Sinode is daar ook ’n gemeente in Swaziland en as deel van die Noordelike Sinode is daar ook gemeentes in Zimbabwe, Zambië en die Verenigde Koninkryk. Boonop is daar ook lidmate wat deesdae uit ander lande elektronies op ons gemeentes se eredienste inskakel. Ek dog ek sê maar net.


Scroll to Top

Ondersteun Kerkbode se joernalistieke projek

Ons redaksionele invalshoek is “Meer lig as hitte”. Ons hou jou op hoogte van kerknuus en bied ’n platform vir verhelderende lesersdeelname.
Teken in op ons weeklikse elektroniese nuusbrief of ondersteun ons werk vir so min as R20 per maand